1. Ana Sayfa
  2. Motorlu Taşıtlar

Aralıklı Yanıp Sönen Kırmızı Işıkta Ne Yapılmalıdır?

Aralıklı Yanıp Sönen Kırmızı Işıkta Ne Yapılmalıdır?
1

Trafikte sürücü, aralıklı yanıp sönen kırmızı ışık ile karşılaşınca durmalıdır ve trafik uygun ise yola devam etmelidir. Trafiğe çıkan sürücüler, pek çok farklı levha ve ışık ile karşı karşıya kalırlar. Bu levha ve ışıklar, trafiğin sağlıklı işleyebilmesi için şarttır ve sürücüler tarafından eksiksiz bilinmesi gereklidir. Aralıklı yanıp sönen kırmızı ışık da bunlardan birisidir. “Dur” işaret levhası ile aynı manaya gelmektedir. Kavşağa giriş noktasında durulur, yolun trafik açısından açık olup olmadığı kontrol edilir. Bu kontroller sağlandıktan sonra yol uygunsa geçiş yapılır.

 Tüm bu ışık ve levhalar, trafik kazalarının önlenmesi için elzemdir. Aksi halde, karşılaşmak istenilmeyen durumlara maruz kalınabilir. Kendimiz, sevdiklerimiz ve başka insanların, hayatlarına sağlıklı bir biçimde devam etmesi için trafik kurallarına uymak tüm yurttaşların asli görevidir.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir