1. Anasayfa
  2. Genel

Paranormal Ne Demek? Paranormal Hikayeler

Paranormal Ne Demek? Paranormal Hikayeler
0

Paranormal genel olarak gözlü görülemeyen ancak yaşanan ve açıklanamayan olaylara ve durumlara verilen isimdir. Bazen evde yalnız kaldığınız bir anda bir ses geldiğinde ya da bir şey duyduğunuzda bunun gerçek olduğunu düşünür ancak gözle görülebilen bir kanıt bulamazsınız.

Bu olaylar genel olarak paranormal olarak ifade edilir. Paranormal genel olarak normal ötesi ya da normal dışı gibi kavramlara karşılık gelmektedir. Bunun yanı sıra telepati psikokinezi gibi psişilk fenomenleri de fizikokimyasal yasalar ile açıklanması mümkün olmayan olayları parapsikoloji de ifade etmektedir.

Paranormal olaylar genel olarak pek çok insanı korkutan olaylardır. Ancak burada insanı asıl korkutan şeyin paranormal olaylardan daha ziyade bilinmezlik olduğunu ifade etmek gerekir. Nereden geldiğini bilmediğimiz bir ses bize son derece ürkütücü gelebilir. Ancak bir sesin nereden geldiğini biliyorsa bu bizim için ürkütücü bir ses değildir. İnsanların paranormal olay ve durumlardan korkmasının en temel nedeni de budur.

Paranormal Olayların Açıklanması

Paranormal olaylar dini ya da teolojik olarak açıklanabilen olaydır. Bilim paranormal olayların gerçek olmadığını ve bir şaşırmadan, yanılgıdan ibaret olduğunu savunur. Buna karşılık din ise çeşitli kutsal kitaplara inanarak o kitaplarda geçen sözler ile söz konusu doğaüstü olayları açıklamaktadır.

Paranormal Hikayeler

Yaşanmış paranormal hikayeler, dünyanın her yerinde karşımıza çıkmaktadır. İşte o paranormal olaylar:

Köpeklerin İntihar Köprüsü

İşkoçya’da yer alan Overtoun Köprüsü uzun yıllar boyunca pek çok gizemli olaya sahne olmuştur. Overtoun köprüsü olarak bilinen bu köprü tarihteki en hüzünlü köprülerden bir tanesidir. Bilimsel bir açıklamanın yapılmadığı köprü ile ilgili çeşitli söylentiler vardır. Köprünün en ilginç yanı bu köprüye çıkan köpeklerin çıkar çıkmaz köprüden atlayarak intihar etmesidir.

paranormal hikayeler ornek

Ölmeyen köpekler ise geri gelerek köprüden tekrar atlıyor. Bu köpeklerin neden atladığı ile ilgili hiçbir bilimsel açıklama yer almıyor. Bir efsaneye göre kalenin içerisinde bulunan kötü ruhlar köprüden geçen canlıların üzerine lanet okumaktadır. Böylelikle kaleye ulaşmamaları için kendilerini öldürmelerini sağlamaktadır. Köprüye gelene kadar çok sakin olan köpekler o köprüye gelindiğinde tasmadan kurtularak intihar ediyor.

Fatima Olayı

1900’lü yıllarda gerçekleşmiş olan bu olay paranormal vaka Francisco, Lucia ve Jacinta isimli 3 çocuğun oyun oynadığı esnada Meryem Ana’yı gördüklerini söylemesi ile başlıyor. Çocuklar Meryem Ana’nın onlara doğru yaklaştığını ve Birinci Dünya Savaşı sonunda yaşanacak olaylar ile ilgili çeşitli kehanetlerde bulunduğunu söylüyorlar. Olayın yaşandığı gün pek çok kişi Meryem Ana’nın ruhunu görmek için bir alanda toplanır ve pek çok paranormal olaya şahit olur. Bunlarda biri güneşin dans edercesine oynamasıdır. Olaydan bir yıl sonra kızlar bir grip salgınında hayatlarını kaybeder.

Lanetli Otomobil

James Dean 24 yaşındayken trafik kazasında ölmüştür. Ancak durum aslında bu kadarda basit değildir. James Dean’in kaza yaptığı otomobil daha önce sayısız kez kaza yapmıştır. Dean’ın ölümünden önce aracı kullanan kişinin otomobil adeta uğursuz olduğunu ve satın almaması gerektiğini söylediği bilinmektedir. Bu işi aracı satın alırsa kaza yaparak öleceğini söyler ve 1 hafta sonra Dean ölür. Aracın parçaları başka araçlara monte edilir ve o araçlarda da ölümcül kazalar olur. Aracın bulunduğu otopark yanmış ve aracın parçalarını çalmaya çalışan hırsızlar ölmüştür.

içeriğimizi oylayın
yazimizi paylasmayi unutmayin :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir