1. Anasayfa
  2. Motorlu Taşıtlar

Modifikasyon Ne Demek? Modifiye Araba Nedir?

Modifikasyon Ne Demek? Modifiye Araba Nedir?
0

Modifikasyon, canlılarda çevresel etkilerle meydana gelen ve genetik yollarla sonraki nesillere aktarılmayan özelliklere verilen isimdir. Aynı zamanda, bu yazımızın konusu olan ve motorlu taşıtlar üzerinde yapılan değişiklikler de modifikasyon ismini alır.

Araba Modifiye Etmek Nedir?​

Araba modifiye etmek, bir arabayı fabrika çıkışı, yani standart donanımından daha üstün veya kişisel zevke uygun parçalarla farklılaştırmak demektir. Modifiye araç yapanlar, genel tamircilerin aksine kişiye özel çalışır ve araba sahibinin isteklerine uygun parçalarla çalışır. Araba modifiye parçaları yardımı ile gerçekleştirilen işlemler sonucunda arabalar hem farklı hem de özgün bir görünüme kavuşur.

Başka bir deyişle, araba modifiye aksesuarları ile yapılan her değişiklik, parçalar standart olsa bile kişiye özel konfigürasyonla düzenlendiğinden, eşsiz ve dünya üzerinde sadece araba sahibinde olan bir modele dönüşür.

Araç Modifiye Fiyatları​

Araba modifiye yapan firmalar, kullandıkları modifiye malzemeleri üzerine işçilik de katar ve bu her yerde farklılık gösterir. Bu nedenle kesin bir araç modifiye fiyatı söylemek imkansızdır. Ayrıca modifiye yapılacak araba parçaları ve bu parçaların takılacağı kısımlar da işin zorluğunu etkiler ve bu da işçilik ücretlerini artırır.

içeriğimizi oylayın
yazimizi paylasmayi unutmayin :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir