1. Anasayfa
  2. Moda ve Bakım

Kuyumcuda Kulak Deldirme Yapılıyor Mu? 2023 Fiyatları

Kuyumcuda Kulak Deldirme Yapılıyor Mu? 2023 Fiyatları
2

Kuyumcuda kulak deldirme yapılmaktadır. Bu işlemi kuyumcuda yaptırmayı düşünüyorsanız, hijyenik bir ortam olmasına ve kulak delme cihazlarının steril olmasına dikkat etmeniz, sizi enfeksiyon riskinden koruyacaktır. Ayrıca, her kuyumcuda kulak delim cihazı da bulunmamaktadır.

Kuyumcuda Kulak Deldirme Fiyatları 2023

Kuyumcuda kulak deldirme fiyatları 2023 itibarıyla 100 ile 250 lira arasında değişmektedir. Nadiren de olsa iyi bir araştırma sonucu 100 liranın altında fiyatlara kulak deldirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz, fakat uyuşturmadan kulağı delebilirler. Bu işlem sırasında canınız az da olsa yanabilir.

Yeni Delinen Kulak Küpesi Ne Zaman Çıkartılır?

Yeni delinen kulak küpesini 6 ile 8 hafta boyunca çıkartmadan beklemeniz gerekmektedir. Özellikle ilk hafta çıkarırsanız kulağınızdaki delik kapanır ve yeniden deldirmek zorunda kalınabilir ve kulak tam iyileşmediği için enfeksiyon kapma riski bulunmaktadır. Enfeksiyon kaparsa iyileşmesi çok uzun süreceği için küpenin çıkarılmaması gerekmektedir. Ayrıca yeni küpenin yapışmaması için ara sıra oynatılmalıdır.

İlk zamanlar mutlaka gümüş ya da altın küpe takılması gerekmektedir. Başka küpe takılırsa enfeksiyon kapma ve acı çekme riski bulunmaktadır. Mutlaka değiştirilen ilk küpe altın ya da gümüş olması gerekmektedir.

Kuyumcuda Kulak Deldirme Ne Kadar?

Kuyumcularda kulak deldirme fiyatları 100 ile 250 lira arasında değişmektedir. Kulak deldirme işlemini gerçekleştirirken ortamın sağlıklı olmasına, kişinin eldiven taktığına ve maska taktığına emin olunması gerekmektedir.

Kulak Deldirme Çok Acır Mı?

Genellikle uyuşturucu spreyi ya da yumuşaması için krem kullanıldığı için acı hissi oluşmamaktadır. Sprey ya da krem kullanılmaz ise kısa süreliğine ağrı hissedilmektedir. İltihap riskine karşı eczanenin verdiği merhem mutlaka kullanılması gerekmektedir.

İltihap kaparsa iyileşmesi uzun süreceği gibi ağrı hissi de oluşturmaktadır. Bu tür sağlıksal problem yaşamamak için; ortamın hijyenik olmasına, ilk 6 ile 8 hafta küpenin çıkarılmamasına ve takacağınız küpenin altın ya da gümüş olmasına dikkat edilmedir.

Kulak Deldirme Kaç Günde İyileşir?

Kulak deldirme yaklaşık olarak 1 ile 1.5 ay arasında iyileşme göstermektedir. Kulağın daha hızlı iyileşmesini sağlamak için en az alerjik reaksiyona geçen titanyum ya da 14 ayar altın alaşımlı olması gerekmektedir.

içeriğimizi oylayın
yazimizi paylasmayi unutmayin :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir