30 Gün Kuralı İşe Yarıyor Mu?

Müge

Administrator
Forum ekibi
30 gün kuralını uygulayanlar, bu kuralın genellikle işe yaradığını anlatmaktadır. Bu kural ile ilişkisini ve hatta evliliğini kurtarmayı başaran çiftler olduğu rapor edilmektedir. Biz de bu başlıkta, 30 gün kuralının işe yarayıp yaramadığını inceleyecek ve sizin deneyimlerinizi soracağız.

30 Gün Kuralı Nedir?​

İlişkide 30 gün kuralı, ilişki uzmanları tarafından önerilen bir kavramdır. Temel olarak, ilişkideki taraflardan biri, genellikle ilişkideki problemleri veya çatışmaları çözmek için bir mola veya ara verme isteği duyduğunda bu kural devreye girer.

Taraflardan biri ilişkiden ayrılmaya karar verir ve 30 gün boyunca birbirleriyle iletişim kurmazlar. Bu süreç, her iki kişinin de duygusal olarak rahatlamasına, düşünmesine ve belki de birbirlerine olan duygularını ve ilişkideki yerlerini değerlendirmesine olanak tanır. Bu süre zarfında, ilişkiyi düşünen kişiler ne kadar önemli olduklarını ve birbirlerine olan hislerini gerçekten ne kadar özlediklerini anlama fırsatı bulabilirler.

Cinsellikte 30 gün kuralı, bazen ilişkiyi kurtarmak veya daha sağlıklı bir zeminde yeniden başlamak için bir fırsat olarak görülür. Ancak, cinsellik içersin veya içermesin her ilişki benzersizdir ve bu kural her zaman uygun olmayabilir. Bazı durumlarda, iletişim yoluyla sorunların çözümü daha iyi bir yaklaşım olabilir. Bu nedenle, ilişkiyi yöneten tarafların ihtiyaçları ve dinamikleri göz önünde bulundurarak bu tür bir karar alınmalıdır.

30 gün kuralını hiç denediniz mi? Sizin için etkileri nasıl oldu?
 
Geri
Top