Hepimizin başına mutlaka bir gün gelmiştir; çok önemli bir anda bir bilgiye ihtiyaç duymuşuzdur ancak o an ulaşamadığımız için işimiz yarım kalmıştır veya bir yere gidememişizdir. “Keşke” demişizdir, “biri bu lüzumlu bilgileri derleyip toparlasa da, ben de faydalansam!”

Lüzumlu Bilgiler sitesini açmaktaki amacım buydu. 40 yaşımda, bugüne kadar binlerce kez lüzumlu bir bilgiye ihtiyacı olup ona o an ulaşamamış biri olarak, bu duruma bir son verip herkesin elindeki cep telefonuyla rahatlıkla erişebileceği, güncel ve doğru bilgileri vermeyi amaçlayan bir blog açmak.

Lüzumlu Bilgiler sitesinde doğruluğundan emin olmadığım, ispatlanmamış / denenmemiş hiçbir bilgiyi paylaşmayacağım. Sadece ispatlı, denenmiş ve gündelik yaşamımızda gerçekten işimize yarayacak tüm bilgileri, zaman içinde binlercesine ulaşacak şekilde paylaşacağım.

Peki ben kimim? Size biraz kendimden bahsedeyim:

Ben Kimim?

Yukarıda da bahsettiğim gibi 40 yaşımdayım. İsmim Sinan. Çanakkale’de yaşıyorum ve SEO, içerik yazarlığı ve internet reklamcılığı üzerine çalışıyorum. Bu sektörü seçmemdeki amaç, yazmaktan hoşlanıyor olmam ve insanlara bir şeyler öğretmekten aldığım müthiş keyif.

Tekrara kaçmak istemiyorum, ancak siz de iyi biliyorsunuz ki, internet dünyası günümüzde güncelliğini yitirmiş, birbirinin aynı haline gelmiş milyonlarca sayfayla dolu. Oysa iletişim çağında insanların en büyük ihtiyacı, güncel ve doğru bilgi. Bunu sağlamadığı halde çeşitli SEO teknikleri ile arama sonuçları sıralamasında yükselmeyi başaran sitelerin büyük kısmı, maalesef aynı bilgileri, neredeyse kelimesi kelimesine aynı olarak sunmakta ve bilgisayar / telefon başındaki son kullanıcı aradığı bilgiye ulaşamamakta.

Bu çok sinir bozucu ve sürekli benim de başıma gelen bir durum. Milli takımın maçı hangi gün ve hangi saatte diye öğrenmek istediğimde bile bir sürü çöp bilgiyi elemek zorunda kalıyorum. Sayfada “maç hangi gün saat kaçta?” sorgusunun onlarca değişik farklı şeklinin yazılı olduğunu görüyorum ve buna rağmen o bilginin olmadığını fark ediyorum.

İşte, bu siteyi açmaktaki en bütük motivasyonum, insanlara gerçekten işlerine yarayacak, kısa ama anlaşılır bilgiler vermek. Anahtar kelimeleri yazının girişine yığıp, Google’dan beni yükseklere çıkarmasını beklemeden, sadece ürettiğim içeriğin kalitesiyle okuyucuya hitap etmek ve beğenilmek. Elbette, tek kişilik bir proje olan Lüzumlu Bilgiler’e günün her saati, güncel olaylarla ilgili içerik eklemem mümkün değil, zaten sitenin amacı da bu değil. Amacım, size doğru, güncel ve gerçekten lüzumlu bilgiler vermek.

luzumlu hakkimizda

Siz de Yazın!

Lüzumlu Bilgiler’e siz de katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için İletişim Formu aracılığı ile bana ulaşmanız yeterlidir. Önerdiğiniz püf noktası, doğruluğunu kontrol etmemin ardından sitemizde sizin isminizle -veya tercih ettiğiniz bir rumuz ile- yayınlanacaktır.