1. Ana Sayfa
  2. Eve Lüzumlu Bilgiler

Harcadığı Enerji Bakımından En Ekonomik Ampul Hangisidir?

Harcadığı Enerji Bakımından En Ekonomik Ampul Hangisidir?
2

Harcadığı enerji bakımından en ekonomik ampul LED ampullerdir. Önceleri günlük yaşantımızda kullanılan klasik ampuller verimlilik konusunda oldukça düşük seviyededir. Örneğin 60 watt klasik ampul 710 lümen aydınlatabilirken, 1000 saatlik bir ömrü vardı. Bu oran oldukça düşüktü. Teknolojinin gelişmesiyle beraber hepimizin mutlaka gördüğü sarmal yapıda tasarruflu ampuller geliştirildi. Bu ampuller 13 watt güç ile 823 lümen ışık üretebiliyor. Ayrıca kullanım ömrü de klasik ampullerin 10 katı.

Son olarak evlerimize, sokaklarımıza giren LED ampuller ise verimlilik noktasında şu an en yüksek seviyeye sahipler. Örneğin 9 watt enerjiyle 806 lümen ışık üretebilen bu ampullerin 25.000 saat kullanım ömrü var. Bu yüksek verimlilik sayesinde en iyi tasarruf yaptıran ampul LED ampullerdir.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Everything is very open and very clear explanation of issues. was truly information. Your website is very useful. Thanks for sharing.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir