1. Anasayfa
  2. Eve Lüzumlu Bilgiler

Derin Dondurucunun Kırmızı Işığı Neden Yanar?

Derin Dondurucunun Kırmızı Işığı Neden Yanar?
0

Farklı marka ve modelde üretilen derin dondurucu üzerindeki renklerin anlamları vardır. Kırmızı ışık sinyali veren bir derin dondurucu ısı oranındaki artış sebebiyle bu uyarıyı gösterir. Derin dondurucunun kapısı farkında olmadan uzun süre açık bırakılmışsa kırmızı ışık yanarak ısının arttığının sinyalini verir.

Derin Dondurucu Kırmızı Işık Yanıyor Ne Yapmalıyım?

Derin dondurucu kırmızı ışık yanıyorsa, ilk bakmanız gereken kapağının açık olup olmadığıdır. Ayrıca, gün içinde uzun süre elektrik kesintisi yaşandıysa, dondurucunun iç bölmelerindeki ısı yükseldiği için bu uyarıyı verir. Uzun süreli elektrik kesintilerinde mutlaka dondurucularınızı kontrol etmelisiniz.

Başka bir olasılık da, derin dondurucunuzda bir arıza meydana gelmiş olmasıdır. Herhangi bir nedenle cihazınız arızalandı ve soğutma işlevini gerçekleştiremeyecek durumda ise, iç ısı yine yükselir ve kırmızı ışık ile uyarı alırsınız. Bu durumda, mutlaka sahip olduğunuz cihaz markasının servisini çağırmalısınız.

Ariston Derin Dondurucu Kırmızı Işık Neden Yanar?

Ariston derin dondurucu da, diğer birçok marka gibi yeterli soğutma sağlayamadığında, yani iç ısı dış ısıya yaklaştığında veya istenen düzeyin üzerine çıktığında (örneğin iç ısı -20 dereceye ayarlandıysa ve derin dondurucu -10 dereceye yükseldiyse) kırmızı uyarı ışığı ve modeline göre sesli ikaz sistemi ile sizi uyarır. Böyle durumlarda, servisi arayıp destek almanız en doğrusudur.

Ariston yetkili servislere ait tek gerçek çağrı merkezi numarası 444 82 84 şeklindedir. Bunun dışındaki numaralar, yetkili olmayan ve sizi dolandırabilecek servislerin numaralarıdır.

Uğur Derin Dondurucu Kırmızı Işık Neden Yanar?

Ülkemizde en yaygın olarak kullanılan derin dondurucu cihazlarından birinin markası da Uğur derin dondurucu şeklindedir. Uğur derin dondurucu kırmızı ışık yanıyor sorunu için de, evrensel kurallar bozulmamış ve her cihazda kırmızı ışık ile sıcaklık uyarısı, sisteme eklenmiştir. Kırmızı ışık yandığını gördüğünüzde, her ilde mevcut bulunan Uğur servislerini arayarak destek almanız, gıdalarınızı ve cihazınızı korumak için en doğrusudur. Bu uyarı ışığı, cihazın ısısının yükseldiğini anlatmaktadır.

Uğur yetkili servislere ait tek gerçek çağrı merkezi numarası 444 84 87 şeklindedir. Bunun dışındaki numaralar, yetkili olmayan ve sizi dolandırabilecek servislerin numaralarıdır.

Indesit Derin Dondurucu Kırmızı Işık Yanıyor

Indesit marka derin dondurucular, çok yaygın olmasa da, aynı mantık ile çalışır. Eğer kırmızı ışık ile uyarı veriyorsa, cihazın içindeki sıcaklığın yükseldiğini ve gıdalarınızın dondurucu ömrünün azaldığını düşünebilirsiniz. Bu çoğu zaman doğru bir çıkarım olacaktır. Bu nedenle, kırmızı uyarı ışığı ile karşılaştığınızda, dondurucunun iç sıcaklığının yükseldiğini anlayarak, yetkili servisini arayabilirsiniz.

Indesit yetkili servislere ait tek gerçek çağrı merkezi numarası 444 50 10 şeklindedir. Bunun dışındaki numaralar, yetkili olmayan ve sizi dolandırabilecek servislerin numaralarıdır.

Beko Derin Dondurucu Kırmızı Işık Nasıl Söner?

Beko derin dondurucu kırmızı ışık neden yanar sorusunun cevabı da, tıpkı diğer derin dondurucu markalarındaki gibidir. Dondurucunun iç sıcaklığı ayarladığınız sıcaklığın üzerine çıktıysa veya cihaz herhangi bir arızadan dolayı ısındıysa, kırmızı ışık ile uyarır verir. Ayrıca gün içinde elektrik kesintisi yaşandığı durumlarda da cihazınız ısınacağı için bu uyarıyı verir.

Bu durumda, yapmanız gereken Arçelik – Beko yetkili servislerinin 0850 210 0 888 numaralı telefonunu arayarak servis randevusu almaktır. Bu numaradan, Arçelik derin dondurucunun kırmızı ışığı neden yanar sorununa da çözüm bulabilirsiniz.

Internet üzerinden başka numaralardan bulup çağıracağınız servisler, dolandırılmanıza yol açabilir. Bu başlıkta paylaştığımız numaralar, firmaların kendi servis numaralarıdır ve resmi çağrı merkezleridir.

Derin Dondurucu Nedir?

Gündelik hayatımızın bir parçası olan teknolojik cihazlar üstün bir teknoloji ile çalışır. Zaman zaman farklı sinyallerle bir problem olduğunu akıllı uyaran sistemi sayesinde fark ettirebilirler. Derin dondurucular yiyeceklerin dondurularak daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlarlar.

Sunduğu şoklama özelliği ile ürünün bozulmadan 12 ay boyunca saklanabilmesine fırsat sunar. Derin dondurucu üzerindeki ışık ve semboller uyarıcı niteliktedir.

içeriğimizi oylayın
yazimizi paylasmayi unutmayin :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir