1. Ana Sayfa
  2. Gündelik Hayat

2 Saatlik Film Kaç GB Yer? Oturduk, İzledik, MB MB Saydık!

2 Saatlik Film Kaç GB Yer? Oturduk, İzledik, MB MB Saydık!
0

2 saatlik film kaç GB yer sorusu, kotalı internet kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan. Biz de oturduk, izledik, sizin için kaç GB olduğunu saydık ve şimdi bunu anlatıyoruz. Netflix, Amazon ve BluTV gibi platformlarda, gönül rahatlığı ile 2 saatlik filmler izleyebilmeniz işte aradığınız o rehber:

Netflix 2 Saatlik Film Kaç GB Yer 2022

Netflix’te 2 saatlik bir filmi düşük çözünürlükte ( SD ) izlerken 2 GB yani 2000 MB, yüksek çözünürlükte ( HD ) izlerken 6 GB yani 6000 MB, ultra yüksek çözünürlükte 4K ( UHD ) izlerken ise 14 GB yani 14.000 MB harcarsınız.

Kotalı bağlantınız varsa, en uygun seçenek SD izlemek olacaktır.

Amazon 2 Saatlik Film Kaç GB Yer Kaplar?

Amazon bu konuda resmi bir açıklama yapmış olmasa da, ölçümlerimize göre düşük çözünürlükte 1,8 GB yani 1800 MB, yüksek çözünürlükte 10 GB yani 10.000 MB, ultra yüksek çözünürlükte ise 14 GB yani 14.000 MB yer kaplamaktadır. Dolayısı ile, bağlantınızdan da bu kadar yer.

BluTV 2 Saatlik Filmler Kaç GB Yer?

BluTV ile 2 saatlik bir film izlediğinizde, düşük çözünürlükte 316 MB ile 1.350 MB yani 1,35 GB, yüksek çözünürlükte ise 316 MB ile 2250 MB yani 2,25 GB bant genişliği harcamış olursunuz.

2 Buçuk Saat Film Kaç GB?

Netflix ve Amazon gibi platformlarda 2,5 saatlik bir film izlerken, düşük görüntü kalitesi ile izlediğinizde, yaklaşık 2,5 GB harcarsınız. Eğer yüksek kalite izliyorsanız, bu miktar birdenbire 20 GB düzeyine çıkabilmektedir.

Bu verilerin tamamı ortalama olup, kullanılan bilgisayara ve bağlantıya göre zaman zaman değişebilir. Kotalı bağlantı kullanıyorsanız, düşük çözünürlükte izlemenizi, kota aşımı sorunu ile karşılaşmamanız için tavsiye ederiz.

içeriğimizi oylayın
Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yap