IKEA Montaj Ustası Nereden Bulabilirim?

Müge

Administrator
Forum ekibi
IKEA nakliye montaj hizmeti, IKEA'dan satın aldığınız ürünler için geçerlidir. IKEA mağazalarından veya internet mağazasından satın aldığınız ürünler için, ödeme kısmında nakliye ve montaj hizmeti satın alabilirsiniz. IKEA montaj ustası hizmeti, gerek firmanın kendi hizmeti, gerekse de özel olarak sunulmaktadır.

IKEA montaj talebi için, aşağıdaki şehirlerde yaşıyor olmanız gerekiyor:
 • Adana
 • Ankara
 • Antalya
 • Aydın
 • Balıkesir
 • Bursa
 • Eskişehir
 • İstanbul
 • İzmir
 • Kocaeli
 • Manisa
 • Mersin
 • Muğla
 • Yalova
IKEA şehir dışı montaj hizmeti, sadece bu şehirlerin merkezleri ve bazı ilçelerinde yapılmaktadır. IKEA mobilya montaj servisi, bu şehirlerin dışında kalan tüm şehirlerde özel işletmeler tarafından verilen bir servistir. Ancak bu servisler IKEA tarafından yetkilendirilmediği için, monte edilecek mobilyalarınızda meydana gelebilecek hasarları tazmin etmeyebilir. Bu nedenle, IKEA montaj ustası hizmeti alırken çok dikkat edilmelidir.

İlginizi çekebilir: 1 m3 kereste kaç m2 eder? 1 metreküp kereste kaç metrekare?

IKEA Montaj Ücreti Ne Kadar?​

IKEA montaj ücreti, yaşadığınız şehre, monte edilecek ürünlerin büyüklüğüne ve montaj için gerekli personel sayısına göre değişmektedir. Net montaj ücreti, şehirlere ve mağazalara göre aşağıdaki gibidir:

IKEA İstanbul mağazaları montaj:

IKEA Ümraniye: Ürün bedeli 750 TL'ye kadar 75 TL, 750 TL'den sonra ürün bedelinin %10'u kadar. Adalar ilçesine montaj hizmeti verilmiyor.

IKEA Bayrampaşa: Ürün bedeli 750 TL'ye kadar 75 TL, 750 TL'den sonra ürün bedelinin %10'u kadar. Adalar ilçesine montaj hizmeti verilmiyor.

IKEA Kartal: İstanbul'un Adalar hariç tüm ilçeleri, Kocaeli'de de Kandıra, Gölcük ve Karamürsel hariç ürün bedeli 750 TL'ye kadar 75 TL, 750 TL'den sonra ürün bedelinin %10'u kadar.

IKEA Bursa montaj: Bursa şehir içinde ürün bedeli 750 TL'ye kadar 75 TL, 750 TL'den sonra ürün bedelinin %10'u kadar. Yalova, Karamürsel, Gölcük ve İzmit merkez bölgeler (Derince, Kartepe, Körfez ve Dilovası hariç), Bandırma merkez, Eskişehir (sadece Tepebaşı ve Odunpazarı) için ürün bedeli 1000 TL'ye kadar 150 TL, 1000 TL'den sonra ürün bedelinin %15'i kadar. Bursa ili dışındaki bölgelere IKEA montaj hizmeti, 15 gün içinde veriliyor.

IKEA Ankara montaj: Ankara şehir içi ürün bedeli 750 TL'ye kadar ise 75 TL, 750 TL'den sonra ise ürün bedelinin %10'u kadar. Ankara yüzölçümü geniş bir ilimiz olduğu için, merkeze uzak Şehitali, Polatlı, Kızılcahamam, Kazan, Haymana, Bala, Çamlıdere, Temelli Köyler, Ayaş, Beypazarı, Nallıhan, Güdül, Çubuk, Elmadağ, Akyurt ve Etimesgut'a bağlı Aşağıyurtçu, Yukarıyurtçu, ve Şehitali Mahalleleri için ürün bedeli 1000 TL'ye kadar 130 TL, 1000 TL üzeri siparişlerde ise ürün bedelinin %13'ü kadar.

IKEA İzmir montaj: İzmir merkez ve merkeze 70 km'den daha yakın ilçelerde ürün bedeli 750 TL'ye kadar 75 TL, 750 TL'den daha pahalı ürünlerde ise ürün bedelinin %10'u kadar. İzmir merkeze 70 km'den daha uzak ilçeler ve Aydın ilinin Efeler, Kuşadası, Söke, İncirliova, Germencik ve Çine ilçeleri için ise 1000 TL'ye kadar 150 TL, 1000 TL'nin üzerindeki ürünlerde ise ürün bedelinin %15'i kadar.

IKEA Antalya montaj: Antalya ilçeleri Aksu, Döşemealtı, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Manavgat, Muratpaşa ve Serik için ürün bedeli 750 TL'ye kadar 75 TL, 750 TL'den sonra ise ürün bedelinin %10'u kadar. IKEA mutfak dolabı montajı, aynı bölgelerde 3000 TL'ye kadar 300 TL, 3000 TL'den sonra ise ürün bedelinin %10'u kadar.

IKEA Adana montaj: Adana merkez ilçeleri ile Seyhan, Çukurova, Sarıçam, Yüreğir, Ceyhan, Karataş, Karaisalı ve Tufanbeyli ilçelerine, 750 TL'ye kadar 75 TL, 750 TL'den sonra ise ürün bedelinin %10'u kadar.

IKEA Bodrum montaj: Muğla'nın Bodrum ve Milas ilçeleri için 750 TL'ye kadar 75 TL, ürün bedeli 750 TL'nin üzerinde ise %10'u kadar. Muğla ilinin diğer ilçeleri için 1500 TL’ye kadar 195 TL, 1500 TL’den sonra ürün bedelinin %13’ü kadar.

IKEA Demontaj Hizmeti Var Mı?​

IKEA mobilya demonte hizmeti sadece mağazalardan kayıt olarak verilmektedir. Internet üzerinden IKEA demonte hizmeti satılmamaktadır.

IKEA Montaj Ustası Bulabilir Miyim?​

Birçok mobilya ustası IKEA mobilyalarını monte edebiliyor. IKEA'nın montaj hizmeti bölgenizde yoksa, tanıdık ve güvenilir bir usta ile IKEA siparişlerini monte ettirmeniz mümkün. Bunların fiyatları ise bulunduğunuz bölgeye göre değişebilir. Birebir görüşerek fiyat almanız daha iyi olacaktır.
 
Geri
Top